Udany wyjazd do Rzeszowa!

Zawodnicy z Klubu Sportowego Randori przywiezli        5 pucharów do Choroszczy.

 

W dniu 11 marca 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Oyama Karate                    w konkurencji kumite (walka sportowa) oraz kata (układy formalne) w Rzeszowie.

 

Reprezentacja Naszego klubu osiągnęła następujące wyniki:

 

- miejsce II (kata) - Laura Brzozowska,
- miejsce II (kumite) - Wojciech Dojlidko,
- miejsce III (kumite) - Kacper Sokół,
- miejsce III (kumite) - Szymon Łaciński,
- miejsce III (kumite) - Julianna Rudnicka.
Julianna startowała dodatkowo w konkurencji kata,       w której dotarła do pojedynków półfinałowych.

 

Chcielibyśmy również podziękować Bartoszowi Rudnickiemu oraz Karolowi Rudnickiemu, którzy podczas turnieju pomagali organizacyjnie Naszym zawodnikom.


Jest to bardzo duża pomoc podczas zawodów, na które przyjechało 280 zawodników z 23 klubów.

 

Start Naszych zawodników z pewnością można zaliczyć do udanych.


Serdeczne gratulacje całej ekipie.
OSU.

Za nami IV Mikołajkowy Test Sprawności Fizycznej, w którym wzięły udział 43 dzieci z podziałem na kategorie wiekowe z Choroszczy oraz miejscowości Tołcze. 
Nasz Mikołajkowy test trwał cały tydzień. Uczestnicy na swoich treningach punktowali do ogólnej klasyfikacji w poszczgólnych konkurencjach. 
Dziś spotkaliśmy się na uroczystym treningu, podczas którego dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych oraz podsumowaliśmy wyniki Naszego testu. 
Wszyscy startuący za sportową rywalizację i wzorową postawę otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, słodką niespodziankę. Wyłoniliśmy zwycięzców, którzy otrzymali dodatkowo puchar. 
Najlepiej w tej edycji Naszego testu wypadli:

kat. >8 lat
 1. miejsce - Antoni Popławski 
 2. miejsce - Jan Sobecki
 3. miejsce - Gloria Majewska

kat. 8 - 10 lat
 1. miejsce - Jan Krajewski
 2. miejsce - Miłosz Kamiński
 3. miejsce - Lena Tynecka

kat. 10< lat
 1. miejsce - Kacper Sokół
 2. miejsce - Krzysztof Walczuk
 3. miejsce - Kaja Dziejma

Wielkie gratulacje wszystkim uczestnikom!
OSU.
 

26.11.2022 r. w Legionowie odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite. W zawodach wystartowało 219 zawodników. Nasz klub reprezentowały 4 osoby: Julianna Rudnicka, Szymon Łaciński, Kacper Sokół oraz Wojciech Dojlidko. Najlepiej z ekipy wypadł Wojciech Dojlidko zajmując I miejsce w swojej kategorii. Pozostali zawodnicy po zaciętych walkach zajęli 4 miejsca. Organizacja oraz poziom zawodów był na wysokim poziomie dzięki czemu wszyscy uczestnicy mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia sportowe.

Dzięki wsparciu Naszego klubu przez Pana Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego mogliśmy zakupić zawodnikom rękawiczki, kominy, oraz zrealizować projekt czapki oraz bluzy klubowej.

Serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy świetnej postawy Naszym sportowcom.

OSU.

I miejsce dla Wojtka Dojlidko na Otwartym Pucharze Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Legionowie.

Od 24 lipca w ośrodku wypoczynkowym Żabinka odbywał się siedmiodniowy obóz Oyama Karate organizowany przez Nasz klub. Wzięły w nim udział dzieci z miejscowości Choroszcz i Tołcze.

Podczas obozu odbyło się 10 treningów oraz egzamin dla dzieci, które nie mogły wziąć udziału w czerwcowym terminie.

Wyruszyliśmy na wycieczkę do Giżycka, gdzie uczestnicy korzystali z tras parku linowego oraz płynęliśmy statkiem przez trzy jeziora (Niegocin-Tajty-Kisajno) i trzy kanały (Łuczański-Niegociński (Wilkaski)-Piękna Góra).

Podczas obozu towarzyszyła nam piękna pogoda, dlatego korzystaliśmy z wydzielonego kąpieliska z Ratownikiem, pływaliśmy kajakami i uczestnicy przeszli chrzest obozowicza.

W trakcie trwania obozu odbyły się liczne zajęcia animacyjne, gry i zabawy ruchowe, projektowanie i wykonanie stroju karate-gi z ekologicznych materiałów, dyskoteka, ognisko oraz olimpijka obozowa, która składała się z 5 konkurencji takich jak: rzut piłką lekarską 3 kg, skok w dal z miejsca, uginanie ramion w podporze przodem, brzuszki 30 sek, przysiady i dodatkowa rozstrzygająca konkurencja biegu pod górę między dwoma uczestnikami.

W ogólnej klasyfikacji osoby, które uzbierały najwięcej punktów za poszczególne konkurencje stanęły na podium oraz otrzymały pucharki, a wszyscy uczestnicy obozu medale pamiątkowe oraz dyplomy uczestnika obozowej olimpijki.

Zwycięzcy w ogólnej klasyfikacji olimpijki obozowej byli następujący:

miejsce 1 - Damian Janowski (Choroszcz)

miejsce 2 - Natalia Koźlak (Tołcze)

miejsce 3 - Kornel Jakubecki (Tołcze)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz wszystkim uczestnikom za determinację, zaangażowanie i wzorowa postawę sportowa.

OSU.

Wypoczynkowo - Szkoleniowy 
Obóz Oyama Karate 
- Żabinka 2022

25 czerwca 2022 r. w Białymstoku odbyła się letnia sesja egzaminacyjna na stopnie szkoleniowe "kyu". Uczestniczyły w egzaminie dzieci z Naszego klubu. Wszyscy pozytywnie przeszli test na nowe stopnie w Oyama Karate. Egzaminatorem był Shihan Witold Choiński 6 dan.

Serdecznie Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy udanych Wakacji!

Osoby które nie wyjadą w pierwszym tygodniu wakacji, będą mogli uczestniczyć w dwóch ostatnich treningach w Choroszczy oraz na treningu w Tołczach. Będziemy ćwiczyć w najbliższy (27 czerwca) poniedziałek godzina 16:00 oraz (29 czerwca) środę o godzinie 16:30 w Choroszczy na orliku (obok domu kultury).

W Tołczach będziemy ćwiczyć (27 czerwca) najbliższy poniedziałek o godzinie: 13:00 na terenie szkoły.

Do zobaczenia. OSU!

tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

Letni egzamin Oyama Karate

Dziękujemy Pani Monice Kondrackiej Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leonarda Prystroma w Tołczach za zaproszenie i umożliwienie występu Naszego klubu na festynie rodzinnym "Dzień Dziecka z Turośnianką" w Turośni Kościelnej. W między czasie dzieci mogły podziwiać występy artystyczne oraz uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatora imprezy.

Gratulujemy uczestnikom dzisiejszego występu świetnej postawy. OSU.

Dzień Dziecka z Turośnianką

Z okazji Dnia Dziecka w Naszym klubie we wszystkich grupach odbyły się konkurencje wytrzymałościowo - szybkościowe. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją ogólną sprawność oraz otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Dzień Młodego Siłacza

III Mikołajkowy Test Sprawności Fizycznej.

Za nami III Mikołajkowy test sprawności fizycznej. Dzieci trenujące w Klubie Sportowym Randori miały możliwość udziału w kolejnej edycji testu. Uczestnicy musieli wykazać się ogólną sprawnością fizyczną, która jest bazą w każdej dyscyplinie sportu.

W III Mikołajkowym Teście Sprawności Fizycznej udział wzięły następujące grupy:

- Sekcja Oyama Karate w Choroszczy,

- Sekcja Oyama Karate w Tołczach,

- Dzieci przedszkolne z Choroszczy,

- Dzieci przedszkolne z Barszczewa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnika, czapki Mikołaja oraz czekoladowe upominki. Dzieci w wieku szkolnym, które uzyskały najlepsze czasy mogły zająć miejsce na podium nagradzane pamiątkowym pucharkiem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowego testu.

OSU!!!

18 grudnia 2021 roku w Białymstoku odbyła się zimowa sesja egzaminacyjna na stopnie szkoleniowe kyu. Organizowana przez Białostocki Klub Oyama Karate na czele Shihan Witold Choiński 6 dan.

W egzaminie wzięło udział 28 dzieci trenujących w Naszym klubie.

 

Przed feriami zimowymi uczestnicy otrzymali swoje certyfikaty.

Gratulujemy.

OSU!!!

Nowe stopnie w Klubie Sportowym Randori.

Ogólnopolskie Seminarium Oyama PFK w Kumite

W dniach 8-9 stycznia 2022 r., w Jeleniej Górze odbyło się Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK w Kumite adresowane do szefów ośrodków, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów. Gospodarzem mityngu był Jeleniogórski Klub OYAMA na czele z Shihan Rafałem Majdą 5 dan.

 

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję doskonalić zaawansowane kombinacje i ćwiczenia z użyciem m.in. wysokich kopnięć oraz „Zanshin”, jako elementu wykończenia w walce, kumite zadaniowe – luźne sparingi z naciskiem na szybkie przemieszczanie się w walce i zejścia z linii ataku. Zastosowanie „tajskich tarcz” w treningu kontaktowego karate – ćwiczenia i kombinacje z partnerem/partnerami.

 

Dzień ten zakończony był uroczystym wręczeniem czarnych pasów oraz certyfikatów mistrzowskich. Sensei Dawid Kiszycki odebrał z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 dan oraz Shihan Andrzeja Pierzchały 7 dan czarny pas oraz mistrzowski certyfikat potwierdzający pozytywne zdanie egzaminu na 3 dan który odbył się 10 października 2021 roku w Krakowie.

 

Drugi dzień poświęcony był na kombinacje i ćwiczenia z partnerem, użycie zwodów i „zmyłek” stosowanych w walce. Kumite zadaniowe – sparingi oraz ćwiczenia na dużych tarczach.

 

W między czasie odbyło się szkolenie kandydatów na instruktora sportu oraz kurs sędziowski.

Dzięki świetnie przygotowanemu i poprowadzonemu szkoleniu przez Shihan Rafała Majdę 5 dan, Sensei zdobył bagaż cennych doświadczeń który będzie miał możliwość przekazywać swoim podopiecznym trenującym w Klubie Sportowym Randori.

 

W galerii jest zdjęcie z Shihan Witoldem Choińskim 6 dan nauczycielem i przez wiele lat trenerem Sensei Dawida Kiszyckieg jak również wspólne zdjęcie z całą ekipą z Białegostoku.

 

Kilka zdjęć z galerii są autorstwa Pana Grzegorza Truchanowicza. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie.

OSU!!!

Nowy sprzęt sportowy dla 
Klubu!

Dzięki wsparciu finansowemu Klubu Sportowego Randori przez Pana Roberta Wardzińskiego Burmistrza Choroszczy, mogliśmy zrealizować zamówienie na sprzęt sportowy dla dzieci trenujących w Klubie.

Serdecznie dziękujemy!