II Wypoczynkowo-Szkoleniowy Obóz Oyama Karate i Przyjaciele

Wyróżnienie w Olimpijce Obozowej:
1. Aleksander Kamil Michalak
2. Michalina Bielska
3. Gabriel Basa-Żebrowski
Wyniki turnieju kata:
1. Julianna Rudnicka
2. Bartosz Rudnicki
3. Stanisław Bogdan
4. Laura Brzozowska
5. Gloria Majewska
Wyróżnione osoby w Olimpijce Sportowej otrzymały pucharki wraz z dyplomem, wszyscy uczestnicy za sportową postawę otrzymali pamiątkowe medale i dyplom uczestnika.
W turnieju kata trzy pierwsze miejsca były nagradzane pucharem, medalem oraz dyplomem. Pozostali zawodnicy otrzymali dyplom uczestnika.
Wszystkim uczestnikom chcemy serdecznie podziękować za udział w obozie, stworzenie koleżeńskiej i miłej atmosfery oraz postawy prawdziwego sportowca i zapraszamy za rok!
 
OSU!
Za nami II Wypoczynkowo-Szkoleniowy Obóz Oyama Karate i Przyjaciele.
18 sierpnia 23 osobową grupą wyruszyliśmy do ośrodka kolonijno-wypoczynkowego ”Żabinka” położonego 20 km od Giżycka. Podczas pobytu obozowicze mieli okazję realizować każdego dnia urozmaicony i wypełniony po brzegi plan naszego obozu - od tworzenia własnych kreatywnych breloków z tworzywa sztucznego, gniotków, zabawy z bańkami mydlanymi, wyścigów w workach, ćwiczeń z Teambuldingu, badmintona, pływania kajakami po gry i zabawy ruchowe np. 50-tka. Przeprowadzona została olimpijka, której konkurencje rozłożone zostały na kilka dni: bieg po kopercie, wahadłowy, pod górę, rzut piłką lekarską i piłeczką palantową. Podczas pięknej pogody korzystaliśmy ze strzeżonego kąpieliska wodnego i w ostatni dzień obozu przeprowadziliśmy „chrzest obozowicza”. Wieczorami chłopcy zacięcie grali na boisku w piłkę nożną.
W trakcie obozu wybraliśmy się na wycieczkę do Giżycka, gdzie po drodze odwiedziliśmy Wioskę Indiańską w Spytkowie, w której spędziliśmy świetny czas podczas zabaw i gier terenowych, strzelania z łuku ect. oraz mieliśmy okazję przyswoić dużą dawkę wiedzy na temat historii i kultury Indian od „pasjonatów” osób, które nas przyjęły.W Giżycku odwiedziliśmy pak linowy „Wiewióra” gdzie po przybyciu instruktorzy przeprowadzili gruntowe szkolenie, podział na grupy i obozowicze mieli okazję rozwijać swoje aspekty motoryczne szerokie jak horyzont. Niektórzy walczyli również ze swoimi słabościami. Po wyczerpującym dniu zjedliśmy smaczne pizze.
W trakcie turnusu odwiedziły Naszych uczestników Laboratoria Przyszłości. Dzieci wykonywały swoje prace na długopisach 3D, korzystali z okularów VR oraz mogli zobaczyć działanie szeroko pojętej elektroniki stosowanej.
Kolejną atrakcją obozu było kino sferyczne gdzie dzieci w kapsule oglądały film o kosmosie.
Czas obozu o podwyższonym priorytecie to były dwa treningi zaplanowane na każdy dzień z podziałem na dwie grupy według stopnia zaawansowania. Przed obiadem uczestnicy zaawansowani doskonalili swój fundament karate poprzez ćwiczenia technik klasycznych, kopnięć, uderzeń z pozycji walki i poruszania się oraz układów formalnych „kata”. Natomiast osoby, które na co dzień nie trenują karate miały okazję zobaczyć jak wygląda trening karate oraz zacząć szkolenie od podstaw.
Po obiedzie uczestnicy ćwiczyli na specjalistycznym sprzęcie tarcza mała, duża oraz doskonalili elementy walki sportowej poprzez kontrolowaną walkę w formie lekkiego kontaktu ze zmieniającym się partnerem.
Nasze treningi karate prowadzili Sensei Dawid Kiszycki oraz Sensei Michał Grabowski.
Podsumowaniem Naszych wspólnych treningów Oyama Karate pod koniec obozu był turniej kata.
 

Egzamin Oyama Karate

17 czerwca 2023 roku odbył się w Naszym klubie egzamin na stopnie szkoleniowe kyu, do którego przystąpiło 40 karateka z Choroszczy i Tołcze.

Podczas egzaminu uczestnicy przystąpili do testu technicznego oraz prezentacji ćwiczeń kształtujących ogólną sprawność fizyczną.

Grupa zaawansowana dodatkowo doskonaliła swoje ulubione kombinacje karate poprzez walkę sportową w formule "lekki kontakt".

Wszystkie osoby pozytywnie zdały egzamin i tym samym zdobyły kolejne stopnie w Oyama Karate.

Serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom.

OSU!

Udany wyjazd do Rzeszowa!

Zawodnicy z Klubu Sportowego Randori przywiezli        5 pucharów do Choroszczy.

 

W dniu 11 marca 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Oyama Karate                    w konkurencji kumite (walka sportowa) oraz kata (układy formalne) w Rzeszowie.

 

Reprezentacja Naszego klubu osiągnęła następujące wyniki:

 

- miejsce II (kata) - Laura Brzozowska,
- miejsce II (kumite) - Wojciech Dojlidko,
- miejsce III (kumite) - Kacper Sokół,
- miejsce III (kumite) - Szymon Łaciński,
- miejsce III (kumite) - Julianna Rudnicka.
Julianna startowała dodatkowo w konkurencji kata,       w której dotarła do pojedynków półfinałowych.

 

Chcielibyśmy również podziękować Bartoszowi Rudnickiemu oraz Karolowi Rudnickiemu, którzy podczas turnieju pomagali organizacyjnie Naszym zawodnikom.


Jest to bardzo duża pomoc podczas zawodów, na które przyjechało 280 zawodników z 23 klubów.

 

Start Naszych zawodników z pewnością można zaliczyć do udanych.


Serdeczne gratulacje całej ekipie.
OSU.

Za nami IV Mikołajkowy Test Sprawności Fizycznej, w którym wzięły udział 43 dzieci z podziałem na kategorie wiekowe z Choroszczy oraz miejscowości Tołcze. 
Nasz Mikołajkowy test trwał cały tydzień. Uczestnicy na swoich treningach punktowali do ogólnej klasyfikacji w poszczgólnych konkurencjach. 
Dziś spotkaliśmy się na uroczystym treningu, podczas którego dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych oraz podsumowaliśmy wyniki Naszego testu. 
Wszyscy startuący za sportową rywalizację i wzorową postawę otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, słodką niespodziankę. Wyłoniliśmy zwycięzców, którzy otrzymali dodatkowo puchar. 
Najlepiej w tej edycji Naszego testu wypadli:

kat. >8 lat
 1. miejsce - Antoni Popławski 
 2. miejsce - Jan Sobecki
 3. miejsce - Gloria Majewska

kat. 8 - 10 lat
 1. miejsce - Jan Krajewski
 2. miejsce - Miłosz Kamiński
 3. miejsce - Lena Tynecka

kat. 10< lat
 1. miejsce - Kacper Sokół
 2. miejsce - Krzysztof Walczuk
 3. miejsce - Kaja Dziejma

Wielkie gratulacje wszystkim uczestnikom!
OSU.
 

26.11.2022 r. w Legionowie odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite. W zawodach wystartowało 219 zawodników. Nasz klub reprezentowały 4 osoby: Julianna Rudnicka, Szymon Łaciński, Kacper Sokół oraz Wojciech Dojlidko. Najlepiej z ekipy wypadł Wojciech Dojlidko zajmując I miejsce w swojej kategorii. Pozostali zawodnicy po zaciętych walkach zajęli 4 miejsca. Organizacja oraz poziom zawodów był na wysokim poziomie dzięki czemu wszyscy uczestnicy mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia sportowe.

Dzięki wsparciu Naszego klubu przez Pana Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego mogliśmy zakupić zawodnikom rękawiczki, kominy, oraz zrealizować projekt czapki oraz bluzy klubowej.

Serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy świetnej postawy Naszym sportowcom.

OSU.

I miejsce dla Wojtka Dojlidko na Otwartym Pucharze Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Legionowie.

IV Mikołajkowy Test Sprawności Fizycznej

Nowe stopnie

Oyama Karate 

Naszym klubie!

W dniu 14 stycznia 2023 r. w Choroszczy odbył się egzamin na stopnie uczniowskie dla dzieci trenujących w Naszym klubie. Do egzaminu przystąpiły 34 osoby. Wszyscy uczestnicy pozytywnie przeszli test. Egzamin prowadził Sensei Dawid Kiszycki 3 dan.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom nowych stopni w Oyama Karate!

OSU!

Z okazji Dnia Dziecka w Naszym klubie została przeprowadzona kolejna edycja Dnia Młodego Siłacza. Przez cały tydzień, podczas treningów w każdej grupie uczestnicy kształtowali swoją wytrzymałość siłową na specjalnie przygotowanych stacjach obwodowych. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

Serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom. OSU!

Dzień Młodego Siłacza