10.02.2024 w Szczuczynie odbył się TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN O PUCHAR BURMISTRZA SZCZUCZYNA. W turnieju wzięło udział 130 zawodników, w tym 7 zawodników z Klubu Sportowego Randori z Choroszczy.

Wyniki sportowej rywalizacji Naszych sportowców są następujące:

I miejsce - Jan Sobecki, kat. 9 - 10 lat - 50 kg,

II miejsce - Maja Tynecka, kat. 13 - 14 lat + 45 kg,

III miejsce - Laura Siemieniuk, kat. 11 - 12 lat + 40 kg,

III miejsce - Patrycja Markowska, kat. 11 - 12 lat - 40 kg,

III miejsce - Zofia Bogdan, kat. 9 - 10 lat - 35 kg,

III miejsce - Amelia Bielawska, kat. 7 - 8 lat - 25 kg, - najmłodsza zawodniczka w Naszym klubie, Amelia ma 6 lat!

IV miejsce - Mikołaj Olędzki, kat. 9 - 10 lat - 30 kg. - po zaciętej, dynamicznej walce Mikołaj przegrał pojedynek z zawodnikiem z Łotwy zwycięzcą kategorii.

Wielkie gratulacje zawodnikom uczestniczącym w turnieju za wzorową postawę, dobre walki oraz świetny debiut!

Gorące podziękowania Rodzicom którzy licznie przybyli na zawody i wspierali Naszych zawodników oraz dla Rafała Barszczewskiego który już kolejny raz pomaga swoim młodszym kolegom                                   i koleżankom z Klubu podczas startu.

Dziękujemy Sensei Grzegorz Fabrycki 2 Dan, Klub Sportowy - Akademia Sztuk Walki za zaproszenie Naszego klubu na Turniej.

OSU.

Podczas Naszego test okazało się, iż mamy w klubie radosne i sprawne dzieci!

Dziękujemy Gminie Choroszcz za wsparcie w zakupie pamiątkowych medali uczestnikom.

OSU!!!

16.12.2023 r. w Naszym klubie odbył się kolejny egzamin na stopnie szkoleniowe kyu w Oyama Karate.

Do egzaminu przystąpiło 52 karateka z miejscowości Choroszcz oraz Tołcze, którzy prezentowali swoje umiejętności w trzech grupach według stopnia zaawansowania.

Wszyscy pozytywnie przeszli test.

Egzamin przeprowadził Sensei Dawid Kiszycki 3 DAN.

Serdeczne gratulacje nowych stopni Karate wszystkim uczestnikom sobotniego egzaminu, OSU!

EGZAMIN NA STOPNIE SZKOLENIOWE KYU W NASZYM KLUBIE

V Mikołajkowy Test Sprawności Fizycznej

Drugiego dnia zawodów odbyły się konkurencje w kumite (walka sportowa).

Dzisiaj startowała dwójka Naszych zawodników: Kacper Sokół oraz Julianna Rudnicka.

Mocno obsadzone kategorie oraz bardzo dobry poziom wyszkolenia zawodników jak przystało na rangę takich zawodów było wysoko postawioną poprzeczką dla Kacpra i Julianny, aby walczyć o najwyższe pozycje.

W składzie Naszej drużyny był obecny Rafał Barszczewski który na co dzień trenuje w Klubie Sportowym Randori i podczas zawodów pełnił funkcje trenera wspierając zawodników.

Reasumując zakończyliśmy Puchar Polski "OYAMA TOP" w Jeleniej Górze i wracamy z wielkim sukcesem Julianny Rudnickiej w kata oraz bagażem doświadczeń i motywacją do dalszych treningów.

Dziękujemy Gminie Choroszcz za wsparcie finansowe pobytu Naszej drużyny w Jeleniej Górze.

Zawodników do startu przygotował Sensei Dawid Kiszycki 3 DAN.

Życzymy dalszych sportowych sukcesów. OSU

25-26 listopada 2023 roku odbył się w Jeleniej Górze "OYAMA TOP" Puchar Polski Oyama Karate.

Pierwszego dnia, Julianna Rudnicka oraz Laura Brzozowska prezentowały swoje umiejętności w konkurencji kata (układy formalne).

Julianna w kategorii dziewcząt U12 zajęła 2 miejsce, natomiast Laura Brzozowska kategoria U10 otarła się o podium zajmując 4 miejsce.

Należą się wielkie gratulacje dla dziewczyn za świetną postawę oraz osiągnięcia na zawodach tak wysokiej rangi.

"OYAMA TOP" Pucharu Polski Oyama Karate,

Jelenia Góra

ŚWIETNY POCZĄTEK NOWEGO SEZONU!

VII I.K.O. Matsushima Polish Open Kyokushin Tournament, Wasilków

Wojtek pierwszy, Szymon trzeci!

18.11.2023 r. w Wasilkowie odbył się VII I.K.O. Matsushima Polish Open Kyokushin Tournament na którym wystartowało dwóch zawodników z Choroszczy.

Szymon i Wojtek rywalizowali w tej samej kategorii wiekowej oraz wagowej w konkurencji kumite (walka sportowa).

Wyniki są następujące:

Szymon Łaciński - III miejsce,

Wojtek Dojlidko - I miejsce.

Panowie, wielkie gratulacje! Osu.

Podczas zawodów można było zobaczyć wiele ciekawych walk, dynamicznych i zaciętych. Turniej sprawnie przebiegał, za sprawą świetnej organizacji. Dziękujemy za zaproszenie Sensei Mirosław Jurowczyk. Osu!

Za tydzień 25-26 listopada, Julianna Rudnicka, Laura Brzozowska oraz Kacper Sokół zawodnicy Klubu Sportowego Randori będą rywalizować na "OYAMA TOP" Pucharze Polski Oyama Karate w Jeleniej Górze w konkurencjach kata (układy formalne) oraz kumite (walka sportowa).

Powodzenia!

Osu.

W Choroszczy powiększa się drużyna zawodników karate!

28.10.2023 r. zawodnicy Naszego klubu wystartowali w PUCHARZE MAKROREGIONÓW WSCHODNIEGO i CENTRALNO-PÓŁNOCNEGO OYAMA PFK w KUMITE.

Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo Sportowej „Arena Legionowa” w Legionowie.

W turnieju wzięło udział 238 zawodników z 20 klubów karate.

Reprezentanci Klubu Sportowego Randori:

1. LAURA BRZOZOWSKA kat. - 30 kg, Dzieci 8-10 lat, 4 miejsce,

2. JULIANNA RUDNICKA kat. - 35 kg, Młodziczki 11-12 lat, 4 miejsce,

3. WOJCIECH DOJLIDKO kat. + 50 kg, Młodzicy 11-12 lat, 6 miejsce,

4. ŁACIŃSKI SZYMON kat. + 60 kg, Juniorzy Młodsi 12-14 lat, 5 miejsce,

Najlepiej z całej drużyny wypadł KACPER SOKÓŁ który w kat. – 55 kg Juniorzy Młodsi, 12-14 lat zajął 2 miejsce.

Na wynik sportowy zawodnika składa się wiele czynników. Poza ogólnym przygotowaniem, dzień samego startu jest czasami kluczowy, aby wstać rano i być gotowym do działania, a przed startem być skoncentrowanym na samej walce.

Aby ten ostatni warunek spełnić, czasami jest potrzebna pomoc drugiej osoby, która podpowie która jest twoja walka, na która matę wyjść, jaką szarfę nałożyć, a podczas samej walki gorący doping który w momentach kryzysu może zdziałać cuda i uruchomi rezerwy których sami nie znamy.

Więc reasumując, należą się gorące podziękowania dla Rodziców którzy byli na miejscu i wspierali Naszą drużynę, a dla zawodników wielkie gratulacje za postawę i świetne walki.

Z pewnością jesteśmy mocniejsi niż rok temu!

OSU!