11 września 2021 roku w Turku odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Oyama Karate dla kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim, na którym nie zabrakło przedstawiciela Naszego Klubu Sensei Dawida Kiszyckiego.
Uczestnicy seminarium przez kilka godzin mieli możliwość czerpać ogrom wiedzy merytorycznej i praktycznej od prowadzących Shihan.

Od 24 lipca w ośrodku wypoczynkowym Żabinka odbywał się siedmiodniowy obóz Oyama Karate organizowany przez Nasz klub. Wzięły w nim udział dzieci z miejscowości Choroszcz i Tołcze.

Podczas obozu odbyło się 10 treningów oraz egzamin dla dzieci, które nie mogły wziąć udziału w czerwcowym terminie.

Wyruszyliśmy na wycieczkę do Giżycka, gdzie uczestnicy korzystali z tras parku linowego oraz płynęliśmy statkiem przez trzy jeziora (Niegocin-Tajty-Kisajno) i trzy kanały (Łuczański-Niegociński (Wilkaski)-Piękna Góra).

Podczas obozu towarzyszyła nam piękna pogoda, dlatego korzystaliśmy z wydzielonego kąpieliska z Ratownikiem, pływaliśmy kajakami i uczestnicy przeszli chrzest obozowicza.

W trakcie trwania obozu odbyły się liczne zajęcia animacyjne, gry i zabawy ruchowe, projektowanie i wykonanie stroju karate-gi z ekologicznych materiałów, dyskoteka, ognisko oraz olimpijka obozowa, która składała się z 5 konkurencji takich jak: rzut piłką lekarską 3 kg, skok w dal z miejsca, uginanie ramion w podporze przodem, brzuszki 30 sek, przysiady i dodatkowa rozstrzygająca konkurencja biegu pod górę między dwoma uczestnikami.

W ogólnej klasyfikacji osoby, które uzbierały najwięcej punktów za poszczególne konkurencje stanęły na podium oraz otrzymały pucharki, a wszyscy uczestnicy obozu medale pamiątkowe oraz dyplomy uczestnika obozowej olimpijki.

Zwycięzcy w ogólnej klasyfikacji olimpijki obozowej byli następujący:

miejsce 1 - Damian Janowski (Choroszcz)

miejsce 2 - Natalia Koźlak (Tołcze)

miejsce 3 - Kornel Jakubecki (Tołcze)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz wszystkim uczestnikom za determinację, zaangażowanie i wzorowa postawę sportowa.

OSU.

Wypoczynkowo - Szkoleniowy 

Obóz Oyama Karate 

- Żabinka 2022

25 czerwca 2022 r. w Białymstoku odbyła się letnia sesja egzaminacyjna na stopnie szkoleniowe "kyu". Uczestniczyły w egzaminie dzieci z Naszego klubu. Wszyscy pozytywnie przeszli test na nowe stopnie w Oyama Karate. Egzaminatorem był Shihan Witold Choiński 6 dan.

Serdecznie Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy udanych Wakacji!

Osoby które nie wyjadą w pierwszym tygodniu wakacji, będą mogli uczestniczyć w dwóch ostatnich treningach w Choroszczy oraz na treningu w Tołczach. Będziemy ćwiczyć w najbliższy (27 czerwca) poniedziałek godzina 16:00 oraz (29 czerwca) środę o godzinie 16:30 w Choroszczy na orliku (obok domu kultury).

W Tołczach będziemy ćwiczyć (27 czerwca) najbliższy poniedziałek o godzinie: 13:00 na terenie szkoły.

Do zobaczenia. OSU!

tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

Letni egzamin

Oyama Karate

Dziękujemy Pani Monice Kondrackiej Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leonarda Prystroma w Tołczach za zaproszenie i umożliwienie występu Naszego klubu na festynie rodzinnym "Dzień Dziecka z Turośnianką" w Turośni Kościelnej. W między czasie dzieci mogły podziwiać występy artystyczne oraz uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatora imprezy.

Gratulujemy uczestnikom dzisiejszego występu świetnej postawy. OSU.

Dzień Dziecka z Turośnianką

Z okazji Dnia Dziecka w Naszym klubie we wszystkich grupach odbyły się konkurencje wytrzymałościowo - szybkościowe. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją ogólną sprawność oraz otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Dzień Młodego Siłacza

III Mikołajkowy Test Sprawności Fizycznej.

Za nami III Mikołajkowy test sprawności fizycznej. Dzieci trenujące w Klubie Sportowym Randori miały możliwość udziału w kolejnej edycji testu. Uczestnicy musieli wykazać się ogólną sprawnością fizyczną, która jest bazą w każdej dyscyplinie sportu.

W III Mikołajkowym Teście Sprawności Fizycznej udział wzięły następujące grupy:

- Sekcja Oyama Karate w Choroszczy,

- Sekcja Oyama Karate w Tołczach,

- Dzieci przedszkolne z Choroszczy,

- Dzieci przedszkolne z Barszczewa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnika, czapki Mikołaja oraz czekoladowe upominki. Dzieci w wieku szkolnym, które uzyskały najlepsze czasy mogły zająć miejsce na podium nagradzane pamiątkowym pucharkiem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowego testu.

OSU!!!

18 grudnia 2021 roku w Białymstoku odbyła się zimowa sesja egzaminacyjna na stopnie szkoleniowe kyu. Organizowana przez Białostocki Klub Oyama Karate na czele Shihan Witold Choiński 6 dan.

W egzaminie wzięło udział 28 dzieci trenujących w Naszym klubie.

 

Przed feriami zimowymi uczestnicy otrzymali swoje certyfikaty.

Gratulujemy.

OSU!!!

Nowe stopnie w Klubie Sportowym Randori.

Ogólnopolskie Seminarium Oyama PFK w Kumite

W dniach 8-9 stycznia 2022 r., w Jeleniej Górze odbyło się Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK w Kumite adresowane do szefów ośrodków, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów. Gospodarzem mityngu był Jeleniogórski Klub OYAMA na czele z Shihan Rafałem Majdą 5 dan.

 

Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję doskonalić zaawansowane kombinacje i ćwiczenia z użyciem m.in. wysokich kopnięć oraz „Zanshin”, jako elementu wykończenia w walce, kumite zadaniowe – luźne sparingi z naciskiem na szybkie przemieszczanie się w walce i zejścia z linii ataku. Zastosowanie „tajskich tarcz” w treningu kontaktowego karate – ćwiczenia i kombinacje z partnerem/partnerami.

 

Dzień ten zakończony był uroczystym wręczeniem czarnych pasów oraz certyfikatów mistrzowskich. Sensei Dawid Kiszycki odebrał z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 dan oraz Shihan Andrzeja Pierzchały 7 dan czarny pas oraz mistrzowski certyfikat potwierdzający pozytywne zdanie egzaminu na 3 dan który odbył się 10 października 2021 roku w Krakowie.

 

Drugi dzień poświęcony był na kombinacje i ćwiczenia z partnerem, użycie zwodów i „zmyłek” stosowanych w walce. Kumite zadaniowe – sparingi oraz ćwiczenia na dużych tarczach.

 

W między czasie odbyło się szkolenie kandydatów na instruktora sportu oraz kurs sędziowski.

Dzięki świetnie przygotowanemu i poprowadzonemu szkoleniu przez Shihan Rafała Majdę 5 dan, Sensei zdobył bagaż cennych doświadczeń który będzie miał możliwość przekazywać swoim podopiecznym trenującym w Klubie Sportowym Randori.

 

W galerii jest zdjęcie z Shihan Witoldem Choińskim 6 dan nauczycielem i przez wiele lat trenerem Sensei Dawida Kiszyckieg jak również wspólne zdjęcie z całą ekipą z Białegostoku.

 

Kilka zdjęć z galerii są autorstwa Pana Grzegorza Truchanowicza. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie.

OSU!!!

Nowy sprzęt sportowy dla 

Klubu!

Dzięki wsparciu finansowemu Klubu Sportowego Randori przez Pana Roberta Wardzińskiego Burmistrza Choroszczy, mogliśmy zrealizować zamówienie na sprzęt sportowy dla dzieci trenujących w Klubie.

Serdecznie dziękujemy!

30 lat Oyama Karate w Polsce.

9-10 października 2021 r., w Krakowie, odbyło się 19. Seminarium Szkoleniowo - Kwalifikacyjne OYAMA PFK w Polsce z okazji jubileuszu XXX LECIA OYAMA KARATE (1991-2021), z udziałem Hanshi Jana Dyducha 8 dan.

 

Seminarium było połączone z egzaminem na stopnie mistrzowskie na którym Sensei Dawid Kiszycki Prezes Klubu Sportowego Randori zdał test na 3 dan.

Gratulacje.

OSU!!

17 września 2021 r. ruszyła nowa sekcja Klubu Sportowego Randori w miejscowości Tołcze w Szkole Podstawowej im. Leonarda Prystroma. Do końca miesiąca dzieci mogą bezpłatnie uczęszczać na treningi Oyama Karate.

Nowa Sekcja Klubu Sportowego Randori w Tołczach

Dnia 11.09.2021 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku odbyło się Ogólnopolskie Seminarium OYAMA Polskiej Federacji Karate dla kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim Kraków 2021. Pod kierunkiem Hanshi Jana Dyducha 8 dan, treningi z udziałem blisko 100 osób, prowadzili Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan (Kraków) i Shihan Witold Choiński 6 dan (Białystok). Gospodarzem mityngu był Turkowski Klub Karate na czele z Shihan Włodzimierzem Rygiertem 5 dan. Celem szkolenia było doskonalenie kata w dwóch podgrupach, z podziałem na stopnie zaawansowania.

W czasie Seminarium Hanshi Dyduch omówił założenia organizacyjno-programowe egzaminu mistrzowskiego w Krakowie i seminarium w Turku oraz prowadził konsultacje techniczne. Shihan Pierzchała szkolił kandydatów w zakresie: Kumite No Kata 1-3, Bo Kata Soki, Tonfa Kata Taizan oraz Seienchin. Shihan Choiński prowadził zajęcia doskonalące klasyczne formy Koryu Gojushiho, Kanku Dai i Seienchin.
 
Podczas szkolenia nie zabrakło przedstawiciela Naszego Klubu Sensei Dawida Kiszyckiego.
Uczestnicy seminarium przez kilka godzin mieli możliwość czerpać ogrom wiedzy merytorycznej i praktycznej od prowadzących Shihan.
 

OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM OYAMA PFK

31 sierpnia 2021 r. dzięki uprzejmości Pana Wojtka Jastrzębskiego Dyrektora M-GCKiS, Klub Sportowy Randori miał możliwość zaprezentować się na rodzinnym pikniku Pożegnanie Wakacji w Chroszczy organizowanym przez Pana Burmistrza.
Przeprowadziliśmy otwarty trening karate do którego miały możliwość dołączyć osoby zainteresowane. Pogoda dopisała, miła atmosfera do tego świetna organizacja oraz uśmiech na twarzach dzieci. Lepiej być nie mogło.
Klub Sportowy Randori Serdecznie zaprasza na treningi Oyama Karate w nowym sezonie!
 
Z poważaniem,
 
Prezes Zarządu
Dawid Kiszycki

Pożegnanie Wakacji 2021