II Wypoczynkowo-Szkoleniowy Obóz Oyama Karate i Przyjaciele

Wyróżnienie w Olimpijce Obozowej:
1. Aleksander Kamil Michalak
2. Michalina Bielska
3. Gabriel Basa-Żebrowski
Wyniki turnieju kata:
1. Julianna Rudnicka
2. Bartosz Rudnicki
3. Stanisław Bogdan
4. Laura Brzozowska
5. Gloria Majewska
Wyróżnione osoby w Olimpijce Sportowej otrzymały pucharki wraz z dyplomem, wszyscy uczestnicy za sportową postawę otrzymali pamiątkowe medale i dyplom uczestnika.
W turnieju kata trzy pierwsze miejsca były nagradzane pucharem, medalem oraz dyplomem. Pozostali zawodnicy otrzymali dyplom uczestnika.
Wszystkim uczestnikom chcemy serdecznie podziękować za udział w obozie, stworzenie koleżeńskiej i miłej atmosfery oraz postawy prawdziwego sportowca i zapraszamy za rok!
 
OSU!
Za nami II Wypoczynkowo-Szkoleniowy Obóz Oyama Karate i Przyjaciele.
18 sierpnia 23 osobową grupą wyruszyliśmy do ośrodka kolonijno-wypoczynkowego ”Żabinka” położonego 20 km od Giżycka. Podczas pobytu obozowicze mieli okazję realizować każdego dnia urozmaicony i wypełniony po brzegi plan naszego obozu - od tworzenia własnych kreatywnych breloków z tworzywa sztucznego, gniotków, zabawy z bańkami mydlanymi, wyścigów w workach, ćwiczeń z Teambuldingu, badmintona, pływania kajakami po gry i zabawy ruchowe np. 50-tka. Przeprowadzona została olimpijka, której konkurencje rozłożone zostały na kilka dni: bieg po kopercie, wahadłowy, pod górę, rzut piłką lekarską i piłeczką palantową. Podczas pięknej pogody korzystaliśmy ze strzeżonego kąpieliska wodnego i w ostatni dzień obozu przeprowadziliśmy „chrzest obozowicza”. Wieczorami chłopcy zacięcie grali na boisku w piłkę nożną.
W trakcie obozu wybraliśmy się na wycieczkę do Giżycka, gdzie po drodze odwiedziliśmy Wioskę Indiańską w Spytkowie, w której spędziliśmy świetny czas podczas zabaw i gier terenowych, strzelania z łuku ect. oraz mieliśmy okazję przyswoić dużą dawkę wiedzy na temat historii i kultury Indian od „pasjonatów” osób, które nas przyjęły.W Giżycku odwiedziliśmy pak linowy „Wiewióra” gdzie po przybyciu instruktorzy przeprowadzili gruntowe szkolenie, podział na grupy i obozowicze mieli okazję rozwijać swoje aspekty motoryczne szerokie jak horyzont. Niektórzy walczyli również ze swoimi słabościami. Po wyczerpującym dniu zjedliśmy smaczne pizze.
W trakcie turnusu odwiedziły Naszych uczestników Laboratoria Przyszłości. Dzieci wykonywały swoje prace na długopisach 3D, korzystali z okularów VR oraz mogli zobaczyć działanie szeroko pojętej elektroniki stosowanej.
Kolejną atrakcją obozu było kino sferyczne gdzie dzieci w kapsule oglądały film o kosmosie.
Czas obozu o podwyższonym priorytecie to były dwa treningi zaplanowane na każdy dzień z podziałem na dwie grupy według stopnia zaawansowania. Przed obiadem uczestnicy zaawansowani doskonalili swój fundament karate poprzez ćwiczenia technik klasycznych, kopnięć, uderzeń z pozycji walki i poruszania się oraz układów formalnych „kata”. Natomiast osoby, które na co dzień nie trenują karate miały okazję zobaczyć jak wygląda trening karate oraz zacząć szkolenie od podstaw.
Po obiedzie uczestnicy ćwiczyli na specjalistycznym sprzęcie tarcza mała, duża oraz doskonalili elementy walki sportowej poprzez kontrolowaną walkę w formie lekkiego kontaktu ze zmieniającym się partnerem.
Nasze treningi karate prowadzili Sensei Dawid Kiszycki oraz Sensei Michał Grabowski.
Podsumowaniem Naszych wspólnych treningów Oyama Karate pod koniec obozu był turniej kata.