Od 24 lipca w ośrodku wypoczynkowym Żabinka odbywał się siedmiodniowy obóz Oyama Karate organizowany przez Nasz klub. Wzięły w nim udział dzieci z miejscowości Choroszcz i Tołcze.

Podczas obozu odbyło się 10 treningów oraz egzamin dla dzieci, które nie mogły wziąć udziału w czerwcowym terminie.

Wyruszyliśmy na wycieczkę do Giżycka, gdzie uczestnicy korzystali z tras parku linowego oraz płynęliśmy statkiem przez trzy jeziora (Niegocin-Tajty-Kisajno) i trzy kanały (Łuczański-Niegociński (Wilkaski)-Piękna Góra).

Podczas obozu towarzyszyła nam piękna pogoda, dlatego korzystaliśmy z wydzielonego kąpieliska z Ratownikiem, pływaliśmy kajakami i uczestnicy przeszli chrzest obozowicza.

W trakcie trwania obozu odbyły się liczne zajęcia animacyjne, gry i zabawy ruchowe, projektowanie i wykonanie stroju karate-gi z ekologicznych materiałów, dyskoteka, ognisko oraz olimpijka obozowa, która składała się z 5 konkurencji takich jak: rzut piłką lekarską 3 kg, skok w dal z miejsca, uginanie ramion w podporze przodem, brzuszki 30 sek, przysiady i dodatkowa rozstrzygająca konkurencja biegu pod górę między dwoma uczestnikami.

W ogólnej klasyfikacji osoby, które uzbierały najwięcej punktów za poszczególne konkurencje stanęły na podium oraz otrzymały pucharki, a wszyscy uczestnicy obozu medale pamiątkowe oraz dyplomy uczestnika obozowej olimpijki.

Zwycięzcy w ogólnej klasyfikacji olimpijki obozowej byli następujący:

miejsce 1 - Damian Janowski (Choroszcz)

miejsce 2 - Natalia Koźlak (Tołcze)

miejsce 3 - Kornel Jakubecki (Tołcze)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz wszystkim uczestnikom za determinację, zaangażowanie i wzorowa postawę sportowa.